Naturalna pielęgnacja skóry

Żadnej chemii - to nasza obietnica. Produkty Mio i Mama Mio są najczystszą i najbardziej efektywną formą pielęgnacji skóry jaką mogliśmy stworzyć. Kierujemy się ku naturalnym rozwiązaniom, a zarazem oczekujemy najlepszych efektów, tak jak Ty. W naszych produktach nie znajdziesz takich związków jak: parabeny, wazelina, sztuczne barwniki, PEG, laurylosiarczan sodu, SDS czy SLS.

Dlaczego nie używamy pewnych substancji?

Dziś w mediach można znaleźć mnóstwo informacji na temat szkodliwych dla nas substancji, ale nie każdy z nas rozumie czym są i na czym polega ich szkodliwość - jak szkodzą naszemu ciału i skórze? Zebraliśmy kilka informacji, które pomogą Ci to zrozumieć.

Co to są PEG i glikole?

W branży kosmetycznej najczęściej spotyka się trzy składniki pochodzące z grupy glikoli: glikol propylenowy, butylenowy i polietylenowy (znane również jako PEG). Spośród tych trzech unikać należy glikolu propylenowego i polietylenowego.

Glikole przybierają różne rozmiary molekularne, czego wskaźnikiem jest cyfra występująca w ich nazwie, na przykład: PEG-100, PEG-9. Im niższa cyfra tym mniejszy rozmiar molekularny, a to oznacza, że łatwiej takiej substancji przedostać się wgłąb skóry. Uważamy, że to tym powinnaś się kierować przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry.

Czego używamy w Mio?

W liniach produktów Mio i Mama Mio mamy 3 produkty, które posiadają bardzo niewielką ilość glikolu butylenowego. To dlatego, że jest on świetnym nośnikiem naszych dwóch wspaniałych składników aktywnych: Adiploss i Matrixyl 3000, które maksymalizują działanie naszych formuł. Te produkty to Shrink to Fit, Get Waisted (oba zawierają związki Adipoless wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej) oraz Goodbye Stretch Marks (zawiera naładowany peptydami Matrixyl 3000, którego używa się w bardzo drogich kremach). Zawartość glikolu butylenowego w tych produktach jest mniejsza niż jedna dziesiąta procenta, ale dzięki niemu możemy zapewnić Ci maksymalne efekty.

Czym jest laurylosiarczan sodu lub SLS?

Związki SLS zawarte są w całej gamie produktów domowego użytku - od płynu do mycia twarzy, przez szampon, płyn do mycia dywanów, a nawet pastę do zębów, po środek do mycia samochodu. Ich myjące właściwości niestety nie tylko oczyszczają - silne substancje zawarte w pianie powodują również uszkodzenia struktury skóry i włosów.

Alternatywne mycie z Mio

W Mio zdecydowanie wolimy używać bardziej delikatnych dla skóry substancji, dlatego do produktów dedykowanych oczyszczaniu ciała i twarzy używamy substancji myjących na bazie kokosa, który działa niezwykle delikatnie, a zarazem bardzo skutecznie. To oznacza, że żaden z produktów Mio lub Mama Mio nie pozostawi Twojej skóry szorstką, lecz nawilżoną, zbilansowaną i szczęśliwą!